
Rotterdam - Aanstaande dinsdag om 17.35 uur zendt TV Rijnmond weer een nieuwe aflevering uit van ‘Veilig’. Ook deze week weer een aantal politiezaken dat onder de loep wordt genomen. Ieder uur wordt de uitzending herhaald.
DHV: verwarde man
Nienke en Bart van de directe hulpverlening (DHV) van district Noord van de politie Rotterdam-Rijnmond komen tijdens hun nachtdienst een verwarde man tegen. Hij loopt midden op de weg en ondanks dat de agenten hem manen om vooral toch op de stoep te gaan lopen,blijft de man terugkeren naar de rijbaan.
Uiteindelijk vertelt de man dat hij in de opvang zit. Het is een voormalige Russische zeeman die al jaren in Nederland leeft. Nienke en Bart besluiten hem af te zetten bij een opvanghuis, waar hij echter niet bekend is...
Ondernemers minder tijd kwijt met aangifte
Het gaat voor ondernemers veel makkelijker worden om aangifte te doen van criminaliteit. Per 1 januari 2010 krijgen geleidelijk aan alle ondernemers in de regio Rijnmond toegang tot de internetaangifte Veilig Ondernemen.
Vooral kleinere vergrijpen zoals winkeldiefstal of graffiti worden door ondernemers vaak niet aangegeven bij de politie. In hun ogen kost de aangifte veel te veel tijd en is de pakkans maar klein. Je moest ervoor naar het bureau en was zo een paar uur kwijt. Nu kan het vanaf kantoor of vanuit huis. Op het moment dat het de ondernemer uitkomt.
Voor de politie is aangifte doen heel belangrijk. Behalve voor het vervolgen van de daders, worden de aangiftes gebruikt om agenten in te zetten op de plekken waar het hardste nodig is.
Kijk voor meer informatie op www.veiligondernemenrotterdam.nl
Opsporing: Opgelost - man betaalt met gestolen passen
De zaak van de man die op 30 juli 2009 op diverse plaatsen spullen kocht met gestolen passen, is opgelost. De man heeft zichzelf teruggezien in de uitzending van TV Veilig en besloot zich direct aan te geven bij de politie.
Op diverse plaatsen in de regio (Brielle, Hellevoetsluis en Rotterdam) had de man spullen gekocht met een bankpas en creditcard die afkomstig waren uit een eerder die dag ontvreemde portemonnee. Bij enkele transacties zijn bewakingsbeelden gemaakt van de man, waar op hij zeer duidelijk herkenbaar was.
Opsporing: Mislukte overval juwelier Schiedam
De politie is op zoek naar de dader van een mislukte overval op een juwelier in winkelgebied "De Passage" in Schiedam. Op 22 oktober 2009 kwam de man rond tien uur 's ochtends de winkel binnen. Hij trok een pistool en bedreigde het personeel. Eén van de medewerkers liet zich niet intimideren, sloeg het vuurwapen weg en duwde de overvaller de winkel uit. Die nam daarop prompt de benen. Buiten de winkel is de overvaller gefilmd door diverse bewakingscamera's. Die beelden worden in TV Veilig vertoond.
Brandweer: sterke benzinelucht in kelderbox
De A-ploeg van brandweerkazerne Baan inspecteren een kelderbox van een flat. Medewerkers van het elektriciteitsbedrijf roken tijdens werkzaamheden een sterke benzinelucht in de kelder.
Om het zekere voor het onzekere te nemen, doen de brandweermannen luchtmetingen, om de concentratie van de benzinedampen te meten. Zeer waarschijnlijk heeft een brommer of scooter, die in een van de boxen staat, benzine gelekt. Benzinedampen kunnen een explosiegevaar opleveren, dus laten de brandweermannen de kelderbox goed ventileren.